مـرکـز اصلی فـروش اگزوز و کاتالیست خودرو در جنـوب کشـور

تولید کننـده اگـزوز با بـرنـد تکـنومافلـرز 

شماره تماس : 07138217259

ورود

حساب کاربری

سبدخرید

مشاهده

اگزوز وارداتی

اگزوز وارداتی

اگزوز ها به عنوان یکی از اصلی ترین قطعات کاربردی در صنعت خودرو سازی بر شمرده می شوند. این قطعات با توجه به ساختار خود علاوه بر پاکیزگی محیط، تاثیر بسیار بالایی در عملکرد خودرو ها دارند. استفاده از اگزوز سالم و مناسب با موتور خودرو، علاوه بر خروج دود با وارد سازی یا گردش مجدد دود، متناسب با نوع موتور، به مصرف سوخت، سرعت دهی و یا سرعت گیری آن کمک میکند. از این رو شرکت ها در جهان به سمت تولید اگزوز متناسب با خودر های خود پرداختند. بنابراین واردات خودرو اهمیت بسیار زیادی پیدا کرد،که در این مقاله از تی ام اگزوز سعی شده در ارتباط با اگزوز وارداتی اطلاعات کاملی در اختیار شما همراهان همیشگی قرارداده شود.

اگزوز چه نقشی در خودرو دارد؟

افزایش استفاده از خودرو و تولید روز افزون خودرو سبب شده که مسئله حفظ محیط زیست یک مسئله جهانی شود. رانندگی با اتومبیل سبب تولید دود می‌شود که نقش آن در تولید آلودگی‌های انسانی انکار ناپذیر است. گازهای تولید شده خودرو برای گیاهان، انسان‌ها و حیوانات خطرناک بوده و می‌تواند آسیب جبران ناپذیری به زمین وارد کند. اگزوز می‌تواند.

اگزوز وارداتی
اگزوز وارداتی

از این تاثیرات منفی جلوگیری کند و گازهای خطرناک خودرو را به حداقل برساند بنابراین نقش آن هم برای خودرو و هم برای محیط زیست و انسان مهم است و بهتر است به معیوب بودن آن توجه شود. این قطعه که به دودکش خودرو نیز معروف است باید در مدت کوتاهی بررسی شود. رطوبت هوا باعث پوسیدگی اگزوز خودرو می‌شود و بهتر است در سرویس‌های دوره‌ای خودرو به اگزوز نیز توجه شود و ایرادات آن نیز برطرف شود.

واردات اگزوز

اکثر واردات اگزوز از کشورهای اروپایی نظیر ایتالیا، رومانی، چین و …… می باشد. برای واردات اگزوز باید به اخذ مجوزات لازم بپردازید. مجوزات لازم برای واردات اگزوز عبارتند از مجوز استاندارد و مجوز وزارت بهداشت. به دلیل تغییرات مداوم بخشنامه ها نمی توان جزئیات دقیقتری را در این مقاله بیان کرد.

مراحل ترخیص اگزوز از گمرک

 

پس از انبار کالا در گمرک، صاحب کالا یا نماینده قانونی وی باید نسبت به ترخیص کالای خود از گمرک اقدام کند؛ از این رو زمان مشخصی برای ترخیص در نظر گرفته شده است و در صورت اقدام نکردن، کالا متروکه در نظر گرفته می شود و از خروج آن جلوگیری می شود.

در اینجا ما به نمای کلی مراحل ترخیص کالا از گمرک اشاره می کنیم:

 • دریافت پروفرما
 • اخذ مجوزات لازم
 • بیمه کالا
 • تخصیص ارز
 • دریافت اسناد جهت حمل و نقل کالا
 • تنظیم پیش نویس دور اظهاری
 • تعیین مسیر گمرکی
 • بررسی و تایید کالا و اسناد ارائه شده توسط بازرسین و کارشناسان گمرکی
 • بارگیری کالا
 • ترخیص نهایی

ترخیص کالا فرآیندی پیچیده و تخصصی است، پیشنهاد می شود برای انجام ترخیص کالای خود به افراد متخصص و باتجربه ای که در این مسیر دانش و تسلط کافی دارند، ارتباط برقرار کنید.

اگزوز وارداتی
اگزوز وارداتی

رعایت نکات کلیدی جهت ترخیص اگزوز از گمرک

 

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم، ترخیص کالا از گمرک فرآیند پیچیده و تخصصی است که برای انجام آن نیاز است افرادی که در این مسیر تجربه و تسط کافی دارند، اقدام به انجام مراحل قانونی آن کنند.

بنابراین در اینجا ما به چند نمونه از این موارد ضروری اشاره می کنیم:

 • آشنایی با سلسله مراتب قوانین و مقررات تعیین شده
 • اخذ مجوزهای ضروری و لازم
 • اخذ کارت بازرگانی جهت واردات و ترخیص آن از گمرک
 • تعیین و بررسی ارزش کالاهای وارد شده

گروه بازرگانی پرشین تجارت دوان با توجه به تمامی پیچ و خم های کارهای قانونی، نه تنها کالای اگزوز را با سرعت ترخیص می کنند بلکه هزینه های را به حداقل می رسانند.

اگزوز اسپرت یا معمولی؟

یکی از شایع ترین کارهایی که برای اسپرت کردن خودروها انجام می دهند، تعویض منبع و سر اگزوز است. افراد زیادی هستند که از شنیدن صداهای غیر طبیعی و بلند از این قسمت خودروی شان لذت می برند. بهتر است بدانید کسی نمی تواند از روی میل شخصی، سر اگزوز و منبع اگزوز خودرویش را عوض کند تا اگزوز اسپرت داشته باشد، چرا که این کار، کاری غیر استاندارد و خلاف قوانین راهنمایی و رانندگی است.

اگزوز وارداتی
اگزوز وارداتی

خودروی افرادی که خودشان، این قطعات را تعویض می کنند، در مواجهه با پلیس، جریمه و توقیف خواهد شد. خودروهایی که قابلیت اعمال این تغییر را داشته باشند، تغییرات لازم در همان کارخانه سازنده، روی آن ها صورت می گیرد.

طبق قوانین راهنمایی رانندگی، دستکاری در سیستم اگزوز ماشین به نحوی که باعث ایجاد صداهای غیر طبیعی و ناهنجار شود یا برداشتن آن، ممنوع است و ضمن اعمال قانون، مالک خودرو باید رفع نقص کند. به طور کلی هر وسیله نقلیه ای باید مجهز به لوله اگزوز باشد تا از خروج صداهای ناهنجار جلوگیری کند.

تعبیه اگزوز اسپرت روی خودروها به صورت دستی، مشکلاتی مثل موارد زیر دارد:

بالا بردن وزن خودرو بدون توجه به اینکه خودرو شرایط تحمل بار را دارد یا خیر.

بالا بردن هزینه تعمیر و نگهداری سیستم خروجی دود خودرو، چرا که مدل های اسپرت این سیستم معمولاً تعویض می شوند نه تعمیر.

جاگیری غیر استاندارد این سیستم در قسمت زیرین خودرو، چرا که حجم مدل اسپرت این سیستم از مدل معمولی بیشتر است و باید طراحی زیر ماشین جوابگوی نوع اسپرت باشد.

برخی افراد به سر اگزوز و لوله اگزوزهای بزرگ علاقه مندند و فکر می کنند که این نوع، نمای پشتی خودروی آن ها را زیباتر و شتاب خودرو را بیشتر می کند. ظاهر خودرو که امری سلیقه ای است، در مورد افزایش شتاب نیز باید بگوییم که اگر اندازه هر یک از قسمت های سیستم خروجی دود، متناسب با سایر قسمت ها و طراحی خودرو نباشد، نه تنها خودرو شتاب نمی گیرد، بلکه دچار کاهش قدرت و شتاب هم می شود. برای ایجاد تغییر در عملکرد این سیستم باید تمام قطعات مربوط به آن تغییر یابد تا شما به نتیجه دلخواه خود برسید.

اگزوز وارداتی
اگزوز وارداتی

شرکت های خودروسازی برای تعبیه سیستم خروجی دود اسپرت ابتدا شرایط لازم را فراهم می کنند. ابتدا بررسی می کنند که خودرو در رده خودروهای مسابقه ای و اسپرت باشد؛ سپس به استانداردسازی می پردازند، یعنی توان خروجی موتور ، طراحی قسمت زیرین خودرو و تن صدایی را که قرار است از آن خارج شود، در نظر می گیرند. حفره ها و جداره هایی که در داخل این سیستم تعبیه می شوند، هر یک صدای مخصوص به خود را دارند. به همین دلیل است که گاهی صدای خروج دود از برخی خودروها را چون سوت کشیدن، صدای غرش و …. می شنوید.

سخن پایانی:

یکی از مراحل مهمی که در مسیر ترخیص گمرکی قرار دارد، تعیین مسیرهایی است که توسط بازرسین و کارشناسان انجام می گیرد، این مسیر ها (زرد، قرمز و سبز) با توجه به مدارک، مجوز و اسنادی است که به بازرسین ارائه شده اند. به ترتیب مسیرهای سخت و آسان، قرمز و سبز هستند که روند ترخیص را تسریع یا به تعویق می اندازد.

 

شماره تلفن:
07138217259

ایمیل:
egzoztechno@gmail.com

آدرس:
شیراز میدان بسیج، نبش کوچه ۳۸، فروشگاه اگزوز تکنو

مقالات:

 1. اگزوز چیست
 2. منبع اگزوز
 3. اگزوز ایرانی
Scroll to Top