مـرکـز اصلی فـروش اگزوز و کاتالیست خودرو در جنـوب کشـور

تولید کننـده اگـزوز با بـرنـد تکـنومافلـرز 

شماره تماس : 07138217259

ورود

حساب کاربری

سبدخرید

مشاهده

بهترین اگزوز ایرانی

بهترین اگزوز ایرانی

اگزوز را می توان یکی از اصلی اجزا در سیستم های اتومبیل ها دانست. که از گذشته تا به امروز در بخش های مختلف مورد بررسی قرار گرفته است، انتخاب اگزوز متناسب با نیاز های خودرو، تاثیر مستقیم بر میزان عملکرد خودرو و قدرت موتور آن دارد،که در این مقاله بهترین اگزوز ایرانی از سری مقالات تی ام اگزوز درباره اگزوز های ایرانی گفته شده.

یکی از خودرو سازی های موفق در ایران است، این شرکت به واسطه پارامتر قیمت و میزان تولید محصولات خود توانسته است. سهم عمده ای از فروش محصولات خودرویی در بازار ایران را پوشش دهد. تولید محصول در این حجم و تیراژ نیازمند وجود شرکت های قطعه ساز در کشور است .

معیار های خرید اگزوز

برای خودرو سازی های دیگر اعم از ایرانی و خارجی باید معیار ها و ملاک هایی را مورد بررسی قرار داده. تا محصولات با کیفیت تری را خریداری کرد، در زمان خرید مافلر یا سایلنسر باید نکاتی را مورد توجه داد .که از جمله این نکات میتوان به این موارد اشاره کرد. ساخت اگزوز باید به نحوی باشند .که علاوه بر خروج به موقع و به اندازه کافی دود حاصل از احتراق، دمای موتور را به اندازه کافی کنترل کند. و همچنین خود نیزمقاومت کافی در برابر حرارت دود را نشان دهد.

بهترین اگزوز ایرانی
بهترین اگزوز ایرانی

استفاده از متریال های مناسب در تولید محصولات

یک اگزوز با کیفیت، باید با بهترین و با کیفیت ترین متریال ها و یا مواد اولیه ساخته شود،این آلیاژ ها باید به نحوی به یکدیگر ترکیب شوند. که بتوانند بهترین بازخورد را در هنگام خروج دود و حتی به هنگام ضربه هایی که به زیر خودرو نیز وارد می شود. مقاوم باشد.

تولید با مجهز ترین سیستم ها و دستگاه ها

در صنعت، این برای هر فنی کار و مهندسی آشکار است. که استفاده از سیستم ها و دستگاه ها و ماشین آلات کارخانه ای با کیفیت و به روز شده، می تواند نقش بسیار موثری در بالا بردن کیفیت محصولات داشته باشد.

از این رو ، شرکت هایی که در هر حوز ای فعالیت می کنند. به دنبال استفاده از تجهیزات کارخانه ای به رو ز تری هستند. برای تولید اگزوز نیز درست همانند سایر محصولات کارخانه ای این نکته بسیار مهم است. که می تواند. تاثیر خوبی در کیفیت محصولات داشته باشد.

طراحی و تولید مهندسی شده

در حوزه قطعه سازی، طراحی و نقشه کشی مهندسی شده. و دقیق بسیار حائض اهمیت است. به نحوی که تولید محصولی که متناسب با اتاق خودرو و یا سایر قطعات نباشد نمی تواند .مسئولیت خود را به خوبی انجام داده. و یا حتی ممکن است. بر روی اتاق به خوبی نصب نشود. از این رو شرکت های قطعه سازی در تلاشند که با در اختیار گرفتن برترین مهندسان ایرانی، در کنار تجهیزات با دقت بالا، محصولات با کیفیت تری را طراحی و تولید کنند.

عرضه محصولات در بازار

بدیهی است، شرکتی که محصولات با کیفیت تولید میکند. و برای محصولات خود وقت میگذارد، ارزش این محصولات را دانسته و در عرضه و انتقال محصولات تولید شده .به بازار نیز بسیار دقت می کند. بسته بندی شکیل و زیبا، مقاوم و مستحکم در برابر ضربه و موارد این چنین اهمیت بسیار بالایی در هنگام تولیدات کارخانه ای دارد. اگزوز ها نیز از این مورد مستثنا نبوده و می توانند با بسته بندی با کیفیت، احترام به خریداران را نیز رعایت می کند.

بهترین اگزوز ایرانی
بهترین اگزوز ایرانی

سهولت در نصب

شاید این موضوعی باشد که می توان به سهولت در خصوص محصولات تولیدی پیا صنعت به ان اشاره کرد، در حالی که عموما زمان نصب و سر هم کردن قطعات اگزوز ها توسط تعمیرکاران و نصب کنندگان اگزوز طولانی است، فرایند نصب و راه اندازی محصولات پیا صنعتی به همراه زمان لازم برای تعویض سیستم معیوب میتواند تا 20 دقیقه در نظر گرفته شود.

 

آموزش رفع نشتی اگزوز

 

در ادامه می خواهیم به تعمیر ورفع نشتی اگزوز بپردازیم که مطالعه مطلب ذیل کمک بسیاری به شما می کند.

 1. اطراف محل نشتی را با مسواک استیل تمیز کنید.

به دلیل قرارگرفتن سیستم اگزوز در قسمت زیریرن خودرو، این ناحیه اغلب پوشیده از گل، خاک و یا دچار زنگ زدگی شده است. بنابراین تمیز کردن محل نشتی  بسیار مهم است زیرا مانع چسبیدن پچ به محل،نشتی می شود. حتما در نظر داشته باشد در هنکام تمیز کردن اگزوز از عینک ایمنی استفاده کنید.

 

 1. با استفاده از سمباده سطح روی لوله اگزوز را آماده کنید.

پس از تمیز کردن سطح لوله با استفاده از مسواک از یک سمباده جهت از بین بردن آخرین ذرات خاک و کثیفی بر روی فلز لوله اگزوز استفاده کنید. این امر باعث افزایش چسبندگی پچ در محل مورد نظر می شود.

 

3. سطح لوله اگزوز را با استون پاک نمایید.

بهترین اگزوز ایرانی
بهترین اگزوز ایرانی

4. اندازه پچ مورد نیاز را برای تعمیر نشتی تخمین بزنید.

برای استفاده از پچ مورد نیاز، می توانید از کیت پچ اگزوز استفاده کرده . و آن را از فروشگاه های قطعات و لوازم خودرو تهیه کنید. زمانی که می خواهید. اندازه پچ مناسب را از کیت انتخاب کنید، اندازه پچ را حدودا یک سانتی متر و یا حتی بیشتر از اندازه سوراخ در نظر بگیرید. اگر اندازه سوراخ بیشتر از 7.5 سانتی متر باشد، احتمالا لازم خواهد بود تمام قسمت های اگزوز تعویض گردد. اما اگر کیت پچ در دسترس نبود، از یک قوطی آلومینیومی استفاده کنید.

5. برای وصل کردن پچ از اپوکسی استفاده کنید.

از مقدار مناسب اپوکسی استفاده کنید. یعنی اپوکسی باید به حدی باشد که بتوانید پچ را روی قسمت نشتی کاملا مهر و موم کنید. اما نباید آنقدر هم زیاد باشد که شروع به چکه کردن روی لوله های اگزوز بکند.

6. وصله مکانیکی را که از قوطی آلومینیومی جدا کرده یا پچ را روی قسمت نشتی وصل کنید.

هم می توانید از یک پچ کوچک تنها روی سوراخ استفاده کنید. و هم می توانید. از یک پچ بزرگتر برای تمام طول مسیر اگزوز استفاده نمایید. اگر برای تمام قسمت های لوله از پچ استفاده می کنید، مطمئن شوید که مرکز پچ یا وصله مورد استفاده روی سوراخ یا نشتی قرار دارد. برای وصل کردن پچ یا وصله باید از اپوکسی استفاده کنید.

بهترین اگزوز ایرانی
بهترین اگزوز ایرانی

7. پس از چسباندن پچ با اپوکسی روی قسمت نشتی، تمام پچ و لبه های آن را نیز با اپوکسی پوشش دهید.

پوشش کامل پچ با اپوکسی می تواند. در استحکام وصله و نیز کاهش خطر سوراخ شدگی پچ، موثر باشد. همچنین این کار به ثابت نگه داشتن پچ در محل نشتی کمک می کند، چرا که اپوکسی پس از خشک شدن جامدتر می شود.

 

8. اگر در تمام طول مسیر لوله اگزوز از پچ یا وصله استفاده کرده اید، حتما از دو عدد بست شیلنگ استفاده کنید .تا بتوانید پچ را در سرتاسر مسیر لوله، ثابت در سر جای خود نگه دارید.

اجزای تشکیل دهنده اگزوز خودرو:

 • لوله‌های رابط
 • مبدل کاتالیزور
 • مینیفولد
 • انبار وسط
 • لوله اگزوز یا لوله بلند
 • منبع اگزوز
 • واشر و گلویی
 • بست و اتصالات

سخن پایانی:

برخی بر این باورند که لوله های بزرگتر اگزوز باعث زیبایی نمای عقب خودرو و افزایش شتاب خودرو می شوند، اما دانستن این نکته ضروری است. که اگر اندازه هر یک از قسمت های سیستم خروجی دود، متناسب با سایر قسمت ها و طراحی خودرو نباشد، نه تنها افزایش شتاب اتومبیل را به همراه ندارد، بلکه دچار کاهش قدرت و شتاب نیز می شود.

شماره تلفن:
07138217259

ایمیل:
egzoztechno@gmail.com

آدرس:
شیراز میدان بسیج، نبش کوچه ۳۸، فروشگاه اگزوز تکنو

مقالات:

 1. اگزوز چیست
 2. اگزوز سمند
 3. اگزوز وارداتی
Scroll to Top