مـرکـز اصلی فـروش اگزوز و کاتالیست خودرو در جنـوب کشـور

تولید کننـده اگـزوز با بـرنـد تکـنومافلـرز 

شماره تماس : 07138217259

ورود

حساب کاربری

سبدخرید

مشاهده

منبع اسپرت 405

منبع اسپرت 405

در این مقاله از تی ام اگزوز قصد ما این است که درباره منبع اسپرت 405 اطلاعات کامل وجامعی را در اختیار شما همراهان همیشگی قرار دهیم.

اگزوز اسپرت نوعی از اگزوز محسوب می‌شود که از نظر فاکتور‌هایی همچون: اندازه، زیبایی و میزان صدای تولیدی دارای تفاوت‌هایی با منبع‌های معمولی است و این موارد و ویژگی‌ها باعث شده‌اند تا بسیاری از علاقه‌مندان به این نوع اگزوز‌ها برای تعویض منبع‌های معمولی با اگزوز‌ها و سر اگزوز‌های اسپرت اقدام نمایند تا ضمن افزایش زیبایی اتومبیل خود، از صدای متفاوت این اگزوز‌ها نیز بهره‌مند شوند. بطور کلّی، اگزوز‌های اسپرت در انواع مختلفی قابل خریداری و نصب هستند و تفاوت‌های ریز و درشتی میان مدل‌های مختلف این قطعه قابل مشاهده است ولی یک ابهام بزرگ در رابطه با این نوع اگزوز‌ها در ذهن مخاطبان وجود دارد که موجب عقب نشینی بسیاری از صاحبان خودرو‌ها شده است و آن ابهام بزرگ چیزی جز تاثیر منفی این نوع اگزوز‌ها بر روی میزان بازده و مصرف سوخت خودرو نیست. با این حال، بهتر است به این مورد توجّه داشته باشید که بسیاری از مشکلاتی که پس از نصب منبع اگزوز اسپرت ایجاد می‌شوند به خاطر غیراستاندارد بودن و یا مهندسی ناقص این قطعات می‌باشد و در ادامه قصد داریم تا اطّلاعات بیشتری را در رابطه با این قطعات به شما ارائه دهیم و قسمت عمده‌ای از ابهامات مطرح شده در رابطه با اگزوز‌ها و سر اگزوز‌های اسپرت را برطرف نماییم.

منبع اسپرت 405
منبع اسپرت 405

عیب یابی و رفع پارگی منبع اگزوز

 

همان طور که می دانید، وظیفه اصلی سیستم اگزوز خارج کردن گازهای حاصل از واکنش های شیمیایی است که در سیلندر رخ می دهد. اما علاوه بر این اگزوز وظایف دیگری نیز دارد که عبارتند از: کاهش دما، کاهش آلایندگی و کاهش صدا. وظیفه کاهش صدا در اگزوز بر عهده منبع اگزوز می باشد که در راستای لوله خروجی اگزوز نصب می شود. در حالت عادی، اگزوز خودرو نباید صدای بلندی داشته باشد. به همین دلیل صدای بلند اگزوز می توانند یکی از نشانه های نشتی در سیستم اگزوز باشد. بنابراین اگر شما مشکوک هستید که صدای ناهنجار خودرویتان ناشی از اگزوز می باشد، باید خودرو را بررسی کرده و اقدام به تعمیر و یا حتی در بعضی موارد تعویض اگزوز خودرو  خود نمایید.

 1. خودروی خود را در یک مکان صاف و مسطح پارک نمایید.

به دلیل قرار گرفتن اگزوز ماشین در قسمت زیرین خودرو، اولین مرحله برای پیدا کردن نشتی اگزوز، بالا آوردن ماشین به حدی باید باشد که بتوانید به راحتی با آن کار کنید. برای این کار باید از جک استفاده کنید. برای شروع کار، تا حد امکان سعی کنید خودرو را در یک مکان مسطح پارک کرده و جک بزنید تا جک بتواند وزن ماشین را تحمل کند. در نظر داشته باشید که کف آسفالتی یا بتنی و سیمانی، بهترین مکان برای جک زدن اتومبیل می باشد و هرگز بر روی سطوحی مانند چمن و سنگریزه جک نزنید. زیرا احتمال واژگونی اتومبیل در این سطوح وجود دارد.

 

 1. اجازه دهید اگزوز سرد شود

لوله اگزوز پس از رانندگی و روشن بودن اتومبیل بسیار داغ می شود. به همین دلیل باید منتظر بمانیم تا اگزوز سرد شود. این امر ممکن است چندین ساعت طول بکشد اما باید تا زمان سرد شدن کامل آن صبر کنید.

 • هر چه مدت زمان بیشتری موتور خودرو روشن باشد، زمان طولانی تری نیز لازم است تا اگزوز کاملا سرد
  گردد.
 • برای چک کردن سردی و گرمی اگزوز، روی کاپوت دست بگذارید. اگر کاپوت گرم بود، نشان دهنده این است
  که اگزوز و موتور خودرو هنوز داغ هستند.
منبع اسپرت 405
منبع اسپرت 405
 1. ماشین را جک بزنید

پس از خنک شدن کامل اگزوز ماشین خود ، ماشین را به گونه ای جک بزنید که بتوانید زیر خودرو قرار گرفته و با اگزوز کار کنید. زمانی که فقط خودرو را جک زدید هرگز به زیر ماشین نروید. خودرو حتما باید جک استند (خرک) نیز داشته باشد. اگر از نقاط جک زدن خودرو مطمئن و آگاه نیستید، به دفترچه راهنمای خودرو خود مراجعه کنید و نقاط مورد نظر را بیابید.

 

 1. لوله های اگزوز را بازبینی کنید

اگر احتمال می دهید که بدانید در چه نقاطی از اگزوز نشتی وجود دارد و سوراخ ایجاد شده، در ابتدا همان نقاط را بررسی کنید. در غیر این صورت بازرسی را از قسمت جلوی خودرو شروع کرده و به سمت عقب خودرو حرکت کنید. به دنبال نشانه هایی نظیر خراش، ترک خوردن یا شکستگی، فرسودگی و یا سوراخ شدگی باشید.

در کنار تمام این نشانه ها، حتما زنگ زدگی ها را نیز در نظر بگیرید. زنگ زدگی یکی از دلایل عمده سوراخ شدن اگزوز می باشد و باعث نشتی می شود. در خودروهایی همانند خودرو های اسپرت (معایب و مزایای اگزوز های اسپرت ) و یا خودروهایی که توسط رانندگان و بر حسب سلیقه آنان ارتفاع کمی از سطح زمین دارند، نشتی و سوراخ شدن اگزوز بیشتر مشاهده می شود که به دلیل برخورد اگزوز با سرعت گیرها و برخورد سنگهای بزرگ و موارد این چنینی می باشد.

منبع اسپرت 405
منبع اسپرت 405

 

 1. یافتن منبع نشستی اگزوز

اگر نتوانستید منبع نشتی انباره اگزوز  را به صورت چشمی پیدا کنید، از دوست خود بخواهید ماشین را روشن کند. از زیر ماشین بیرون بروید و به دنبال علائم نشتی دود از لوله اگزوز باشید. اگر در زیر خودرو هستید و خودرو روشن است، حتما مراقب باشید و سعی کنید دست های خود را خیلی تکان ندهید تا از برخورد احتمالی آنها با خودرو جلوگیری شود.

 

 1. ترمیم اگزوز خودرو در منزل

پس از پیداکردن محل سوراخ و نشتی اگزوز خودرو ،راه حل های خود را بررسی کنید. برخی از نشتی ها و سوراخ شدگی ها را می توان در خانه تعمیر کرد. اما برخی دیگر نیاز به مهارت های خاص یک تعمیرکار خودرو دارد. اگر دلیل نشتی اگزوز یک زنگ زدگی عمیق بود، در این صورت تعویض تمام قسمت های اگزوز الزامی می باشد. اما خراشیدگی ها یا سوراخ های کوچک را می توان با اپوکسی، وصله ها یا پچ های کوچک تعمیر کرد و یا حتی در نشتی های کوچک می توان از نوار عایق اگزوز استفاده کرد.

 

سخن پایانی:

در مقاله بالادر ارتباط با منبع اسپرت ماشین 405 گفته شده وهمین طور عیب یابی که شما همرا هان همیشگی می توانید با مطالعه دقیق این مقاله اطلاعات کامل وجامعی در ارتباط با منبع اگزوز 405 به دست آورید ویا در صورت نیاز می توانید با متخصصین ما در تی ام اگزوز تماس حاصل فرمایید.

 

شماره تلفن:
07138217259

ایمیل:
egzoztechno@gmail.com

آدرس:
شیراز میدان بسیج، نبش کوچه ۳۸، فروشگاه اگزوز تکنو

مقالات:

 1. هدرز چیست
 2. اگزوز ماشین
 3. اگزوز پراید
Scroll to Top