مـرکـز اصلی فـروش اگزوز و کاتالیست خودرو در جنـوب کشـور

تولید کننـده اگـزوز با بـرنـد تکـنومافلـرز 

شماره تماس : 07138217259

ورود

حساب کاربری

سبدخرید

مشاهده

منبع اگزوز

منبع اگزوز

منبع اگزوز را می توان به عنوان یکی از مهم ترین و اساسی ترین بخش ها دراگزوز (سایلنسر ) در نظر گرفت. اگر به داخل اگزوز نگاهی بیندازید با لوله های بسیار زیادی روبرو خواهید شد. که به منظمی آلات موسیقی در کنار یکدیگر چیده شده اند.این مکان را منبع اگزوز میدانیم،که در این مقاله از تی ام اگزوز به آن می پردازیم.

منبع اگزوز چیست ؟

در واقع منبع اگزوز اکثرا در موتورهای احتراق داخلی نصب می شوند. منبع اگزوز به عنوان وسیله صوتی ساخته می شود. تا از ایجاد صدا با فشار صوتی تولید شده توسط موتور جلوگیری کند. سر و صدای خارج شدن مواد سوخته شده. در موتور که با سرعت بسیاری از موتور خارج می شوند. بسایر زننده و دلخراش است. منبع توسط یک سری معابر و اتاقک هایی که با عایق فایبرگلاس روینگ ساخته شده است .که این اتاقک ها به صورت هماهنگ ساخته شده اند. و با تداخل صوتی باعث کاهش و کنترل صدای خروجی می شوند.

یک اثر جانبی غیرقابل اجتناب از کاهش صدای اگزوز ، محدود کردن جریان گاز اگزوز است. که باعث ایجاد فشار در موتور می شود و می تواند باعث کاهش راندمان موتور شود .دلیل این امر این است که اگزوز موتور باید بتوانید مسیر خروجی ساده ای داشته باشد. تا بتواند به راحتی گاز خروجی را به بیرون هدایت کند.

حال منبع اگزوز ها با کاهش عامل نویز گیری یعنی افزایش عامل صدا باعث می شوند. خروجی هوا سریعتر و بهتر عمل کند و باعث رانمدان بیشتری در موتور می شوند.

منبع اگزوز
منبع اگزوز

 

منبع یا انباره اگزوز چه وظیفه‌ای دارد؟

یکی از جالب‌ترین کارهایی که اگزوزها انجام می‌دهند، کاهش صدای گازهایی است .که در احتراق موتور تولید می‌شوند. در داخل منبع یا انباره اگزوز، مجموعه‌ای از لوله‌های سوراخ‌دار تعبیه شده است .که این وظیفه را به عهده دارد. اگر به اتاق‌ها و استودیوهای آکوستیک‌شده سری بزنید، می‌بینید. که علاوه بر پوشاندن درها و دیوارها،‌ سعی می‌کنند. سطوح غیرهمگونی در دیوارها هم ایجاد کنند تا صدا را مدیریت کند. شاید بتوان گفت که درصدا خفه کن هم چنین اتفاقی می‌افتد، یعنی امواج صدای تولید شده در موتور، منعکس شده و در نهایت کمتر می‌شود. تا صدای خروج گازها، گوش‌خراش نباشد.

 

شاید علاقه‌مند باشید که مکانیسم این کم شدن صدا را بیشتر بدانید. چنین است این مکانیسم: وقتی یک موج صدا وارد خفه کن می‌شود، ۲ بخش می‌شود. بخشی وارد محفظه شده و بخشی هم بازتاب می‌یابد. موجی که وارد محفظه شده، به دیوار منبع خورده و به سمت خارج بازتاب پیدا می‌کند. در نتیجه این موج‌ها داخل منبع اگزوز، به هم خورده و هم را خنثی می‌کنند تا در نهایت صدای متعادلی را بشنویم. همه این‌کارها در انباره اگزوز یا انبار صدا خفه‌کن اتفاق می‌افتد. جالب این‌که صداهای تولید شده در انباره‌ها نیز با توجه به جنس و ابعاد و دیگر خاصیت‌هایی که دارند، منحصر به خودشان است.

اگر منبع اگزوز نباشد چه می شود ؟

اگر نباشد , دود همراه با صدایی که دارای طول موج بسیار زیادی است. بدون هیچ مانعی به بیرون راه پیدا کرده و باعث ایجاد تناژ صدای بسیار گوشخراشی می شود . در این حالت نه دیواره ای هست و نو موج شکنی , دود به راحتی همراه با طول موج زیاد از موتور به فضای بیرونی رسیده و در نهایت گوش شما را به سختی می آزارد .

منبع اگزوز
منبع اگزوز

مزایای یک منبع اگزوز

صدا. مهمترین مزیت صدا خفه کن، یک سواری بسیار ساکت تر است. موتور بدون منبع اگزوز بلند است. این کار تعمیرکارانی است. که صدای خروجی را از طریق اتاق های داخل ماشین کنترل کنند.

اسب بخار .ز بعد از استفاده باعث می شود. جریان هوا بیشتر شود و فشار کمر به موتور کاهش یابد. جریان هوا باعث افزایش قدرت و واکنش دریچه گاز به خودرو می شود.

سوخت اقتصادی . ممکن است ، در ابتدا متوجه آن نشوید ، اما افزودن آن می تواند. در تعداد سوخت مصرفی شما تفاوت ایجاد کند. موتور می تواند هوای بیشتری را از طریق آن گردش کند. و این باعث می شود . کارایی کارآمدتری انجام شود.

سخن پایانی:

در واقع برای خرید این محصول، باید با یک فروشگاه معتبر نیز آشنا باشید. زیرا قطعات تقلبی و بی‌کیفیت بسیار شبیه قطعات اصلی هستند. متاسفانه افراد زیادی در بازار وجود دارند که قطعات تقلبی را با نام قطعات اصلی به مشتریان می‌فروشند

شماره تلفن:
07138217259

ایمیل:
egzoztechno@gmail.com

آدرس:
شیراز میدان بسیج، نبش کوچه ۳۸، فروشگاه اگزوز تکنو

مقالات:

  1. اگزوز ایرانی
  2. اگزوز سمند
  3. کاربرد هدرز چیست
Scroll to Top